Neon tabelalar buna değer mi?

Neon tabelalar geri mi dönüyor??

Bir zamanlar Las Vegas sokaklarını aydınlatan neon ışıklarının sıcak parıltısı geri döndü. Bu sefer, daha sanatsal ve çok daha parlak! Yirminci yüzyılın ilk yarısında ticari bir popülerlik kazanan neon tabelalar, 1960’larda silikleşti.

Neon tabelalar sonsuza kadar dayanır mı??

Neon tabelaların çoğunun sekiz ila 15 yıl arasında dayanması beklenir, ancak birçoğu bundan çok daha uzun süre işlev görmeye devam eder. Bir tabelanın uzun süre açık bırakılması kullanım ömrünü kısaltabilir ve aşırı ısınma veya elektrik dalgalanmalarından zarar görme riskiyle karşı karşıya bırakabilir.

Neon tabelalar neden bu kadar pahalı??

Bir neon tabela yapmak için kullanılan bileşenler oldukça maliyetlidir. Sonuç olarak, neon tabela üreticileri bu maliyetleri alıcılara zamlı olarak yansıtmakta ve bu da fiyatların yükselmesine neden olmaktadır. Ayrıca, bileşenlerin maliyeti sadece onları satın almakla sınırlı değildir, onları kullanmak da aynı derecede pahalı olabilir.

Özel Neon Tabelalar Pahalı mı?

Özel bir neon tabelanın maliyeti nedir? Yaklaşık olarak aşağıdakilerden herhangi birine mal olabilirler 270 ila 1.300 CAD veya daha fazla tasarımın boyutuna ve karmaşıklığına bağlı olarak.

LED neon ne kadar dayanır??

Sonuç olarak, LED Neon tabelalar inanılmaz derecede dayanıklıdır ve garantili kullanım ömrü 100.000 saat, Bu Neon alternatifi, ışıklı tabela pazarındaki en iyi form olduğunu kesinlikle kanıtlıyor.

Hangisi daha iyi neon mu LED mi?

Enerji tasarrufu – İşte bir LED tabela, cam neon tüplerden yapılan aynı tabelaya göre 10 kata kadar daha fazla enerji tasarrufu sağlayabildiği için açık bir seçimdir. Çok yönlülük – LED ışıklar çok daha geniş bir renk yelpazesine sahiptir ve çok daha sıkı bükülebilir, bu da size tabela şekilleri ve stilleri konusunda daha iyi seçenekler sunar.

LED Neon Işıklar ne kadar dayanır??

Bir neon cam tüp için ortalama ömür beklentisi (saat olarak) 10.000’dir. Öte yandan LED neon esnek ışıklar şunları sunar 30.000 veya daha fazla saate kadar ışığın.

Neon tabelalara ne oldu??

Güvenlik endişeleri, verimsizlik ve masraf nedeniyle neon tabelaların popülaritesi yıllar içinde akkor ve LED tabelalar lehine azaldı. LED, en verimli olduğu için artık ışıklı tabelalarda birincil aydınlatma kaynağıdır. Üreticiler ayrıca sahte neon tabelalarda ve tasarım öğelerinde LED.

Neon tabelalar popüler mi?

Neon tabelalar günümüzde iç tasarımda ve ofis sanat eserlerinde çok popüler, ama bildiğimiz ve sevdiğimiz neon tabelaların uzun bir geçmişi var.

Neon tabelalar çok fazla elektrik kullanır mı??

LED neon tabelalar enerji tüketimi açısından son derece verimlidir

İstatistiksel olarak, geleneksel neon ışığın bir ayağı saatte yaklaşık 20 watt elektrik emer. Buna karşılık, aynı uzunluk ve kalınlıktaki LED neon tüpü %1 gibi düşük bir oranda tüketilebilir.Aynı süre için 2 watt.

Neon ışıkları alev alabilir mi?

Neon tabelalar yüksek voltajda çalışır, bu da neon iş tabelalarınızı son derece dikkatli kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Neon tabelalar da aşırı sıcak sıcaklıklarda çalışır, bu da şu anlama gelir büyük bir yangın tehlikesi oluşturabilirler. Neon tabelanızın suya yakın olmasına asla izin vermeyin.